خانه / مجله تندرستی و تغذیه / نمامی معایب استفاده از اپی لیدی

نمامی معایب استفاده از اپی لیدی

نمامی معایب استفاده از اپی لیدی

به این مطلب رای بدهید

نمامی معایب استفاده از اپی لیدی

روش‌هاي موقتي از بين بردن موي زائد انواع گوناگوني دارد و اپيلاسيون يكي از اين روش‌هاست. با اپيلاسيون موها از ريشه بيرون كشيده مي‌شوند. اپي‌ليدي‌ها دستگاه‌هاي مكانيكي برقي هستند كه گيره‌هاي سر آن، موها را داخل سر اپي‌ليدي مي‌كشند و آنها را از ريشه بيرون مي‌آورند كه نوعي اپيلاسيون محسوب مي‌شود.

نمامی معایب استفاده از اپی لیدیمعایب اپی لیدی

نمامی معایب استفاده از اپی لیدی

به‌طوركلي در روش‌هاي اپيلاسيون به علت اينكه موها از ريشه بيرون كشيده مي‌شود، احتمال آزردگي بافت اطراف فوليكول مو وجود دارد و همين امر باعث حساسيت، قرمزي و التهاب فوليكول مو (فوليكوليت) مي‌شود. در ما سلو‌ل‌هاي رنگدانه‌اي وجود دارد كه باعث ايجاد رنگ مي‌شوند و هر التهاب در مي‌تواند باعث تحريك اين سلول‌هاي رنگدانه‌اي براي ساخت رنگدانه و تجمع در محل التهاب شود كه از آن به‌عنوان افزايش رنگ پس از التهاب (PIH) نام مي‌بريم. در كساني كه ‌‌هاي تيره (گندمي يا سبزه) دارند احتمال بروز اين پديده افزايش مي‌يابد.

اپی لیدی

استفاده از اپي‌ليدي بهتر است بعد از استحمام انجام شود تا هم مرطوب‌تر باشد و هم دهانه روزنه‌هاي براي خروج موها آمادگي بهتري داشته‌باشد. همچنين اپي‌ليدي بايد استاندارد باشد و در محل استفاده از آن كاملا كشيده شود. با اين شرايط كمترين آسيب به وارد مي‌شود و احتمال ايجاد حساسيت، قرمزي و فوليكوليت كاهش مي‌يابد. پس مي‌توان گفت اپي‌ليدي خودبه‌خود نمي‌تواند باعث تيره‌تر شدن شود ولي اگر اين شرايط رعايت نشود، به‌خصوص در افراد با گندمي و سبزه و در مناطق زير بغل، كشاله ران و واژينال (تناسلي) كه معمولا تيره‌تر از بقيه قسمت‌ها هستند، تحريك ايجاد شده به وسيله اپي‌ليدي با مكانيسم ذكرشده در درازمدت مي‌تواند عامل تيره‌تر شدن اين قسمت‌ها شود. در مورد تاثير اپي‌ليدي در ايجاد موهاي زيري هم بايد گفت جهت رويش مو در هر فرد مانند ديگر صفات ژنتيكي‌اش تاحدي با ديگران تفاوت دارد. در بعضي افراد، خواب موها به نحوي است كه در ابتداي رويش كه از سطح خارج مي‌شوند، داخل به صورت افقي يا نزديك به افقي رشد مي‌كنند و كراتين مو باعث واكنش به آن و ايجاد التهاب مي‌شود.

اپی لیدی و معایبش

توصيه‌ مي‌شود چنين افرادي از روش‌هايي براي از بين بردن موهاي زائد استفاده کنند که موها از ته كنده نشوند و مقدار كمي از سر مو از سطح بيرون باشد بنابراين استفاده از اپي‌ليدي به دليل اينكه موها از ريشه خارج مي‌کند، هنگام رشد مجدد در افراد مستعد مي‌تواند باعث رويش مو به صورت زيري شود ولي اين امر شامل همه افراد استفاده‌كننده از اپي‌ليدي نمي‌شود.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

جراحی بینی یا رینوپلاستی؛ خطرات، کاربرد و مراقبت های لازم

رینوپلاستی جراحی بینی است. این جراحی با انگیزه ی تغییر شکل بینی و بهبود تنفس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *