خانه / مجله تندرستی و تغذیه / چند تمرین برای تقویت عضلات دست و انگشتان

چند تمرین برای تقویت عضلات دست و انگشتان

چند تمرین برای تقویت عضلات دست و انگشتانReviewed by تن آوا on Oct 29Rating: 5.0چند تمرین برای تقویت عضلات دست و انگشتانکتابی مابین انگشت شست و چهار انگشت دیگر قرار دهید و سعی کنید با حرکت انگشتان بر روی کتاب انگشتان را به جلو و عقب هدایت کنید.

تمرین اول: یک تمرین برای تقویت عضلات دست به این صورت میباشد که انگشتان دست را با تمام قدرت جمع میکنید و چند ثانیه نگه میدارید و سپس انگشتان را باز میکنید این حرکت را چندین بار انجام دهید.

تمرین دوم: کف دست را بر روی زمین قرار دهید و سعی کنید با فشاری که به دست وارد میکنید کف دست را به زمین بچسبانید و چند ثانیه نگه دارید.

تمرین سوم: یک توپ کوچک نرم را بین انگشتان قرار دهید و سعی کنید توپ را با فشار دست جمع کنید این حرکت را با تعداد فراوان و هر کدام چندین ثانیه نگه دارید.

تمرین چهار: کف دست را به زمین بچسبانید به طوری که انگشتان دست بر روی زمین باشند سپس سعی کنید به صورت جداگانه و تک تک انگشتان را از زمین بلند کنید و به زمین بگذارید این حرکت را برای تمام انگشتان نیز انجام دهید.

تمرین پنج: این حرکت به این صورت انجام میشود که سر هر کدام از انگشتان را به سر انگشت شست همان دست میچسبانید اگر این حرکت را صحیح انجام دهید فضای دایره مانند توخالی بین انگشتان تشکیل میشود.

تمرین شش: شنا سوئدی یکی دیگر از حرکات تقویت کننده عضلات دست و سر شانه است.

تمرین هفت: حرکت آویزان شدن از بارفیکس برای تقویت عضلات دست بسیار موثر است.

تمرین هشت: کتابی مابین انگشت شست و چهار انگشت دیگر قرار دهید و سعی کنید با حرکت انگشتان بر روی کتاب انگشتان را به جلو و عقب هدایت کنید.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

ذات الریه یا پنومونی چیست؟ + علل، علائم، تشخیص و درمان

پنومونی یا ذات الریه عفونتی است که منجر به ملتهب شدن کیسه های هوایی موجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *