خانه / مجله تندرستی و تغذیه / کاهش وزن و تناسب اندام

کاهش وزن و تناسب اندام

يكي از مشكلات مهمي كه بشر امروزي با آن درگير است چاقي يا اضافه وزني است كه براي همه افراد عوارضي مانند تنگي مجاري عروقي و خوني، انواع سكته‌هاي قلبي و مغزي، فشار خون و… را به همراه دارد.

در اين بين اما مي‌توان با راهكارهايي درست و اصولي به اين عارضه پايان داد يا بتوان حداقل عوارض ممكن را داشت. براي به دست آوردن نتايج دلخواه در برطرف كردن اين عوارض باتوجه به پيشرفت روزافزون علم پزشكي مي‌توان از طريق روش‌هاي مختلفي به اين عارضه كمك كرد. در اينجا ما دو روش تری مکس و اولترا کانتور (Ultra contour) كه از جديدترين و به‌روزترين روش‌ها هستند را براي‌تان بازگو مي‌كنيم.

روش اولترا کانتور

اولترا کانتور را مي‌توان یکی از روش‌های مفيد و موثر براي لاغر شدن شکم و پهلوها دانست. اين روش بهترین راه برای حذف كردن لایه‌های چربی سطحی است چون درمان با امواج اولترا کانتور روشي غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است. يعني اينكه چربی به صورت طبیعی از طریق سیستم لنفاوی و ادرار از بدن دفع می‌شود.

همچنين فرکانس اولتراسوند باعث می‌شود هزاران حباب‌ هوای میکروسکوپی غشای سلول‌های چربی (لیپوسیت) را احاطه کنند و با لرزش ایجاد شده از دستگاه، این حباب‌ها فشار کافی به سلول‌های چربی آورده و باعث شکستن آنها می‌شوند. محتوای لیپوسیت‌های شکسته از طریق سیستم لنفاوی به کبد حرکت کرده و متابولیزه شده و با کمک مقدار کافی آب دفع می‌شوند. شکم، پهلوها، ران و باسن را مي‌توان ازجمله نواحی دانست که اولترا کانتور روی آنها موثر است.

در اين روش چون به شدت آب بدن تبخير مي‌شود بايد قبل از انجام، يك و نيم ليتر آب نوشيده شود تا فرد با مشكل كم آبي مواجه نشود. در اين روش كاهش سايز و سفت شدن پوست و داشتن تناسب اندام و… حاصل مي‌شود.

روش تری مكس

روش تري مكس هم مواردي شبيه اولترا كانتور است. با اين توضيح كه در اين روش پروب‌های دستگاه روی سطح پوست كشيده شده و هفته‌اي يك يا دو جلسه تكرار مي‌شود و تا ۱۰ جلسه ادامه دارد. در زمان انجام كار با دستگاه فرد دردي را حس نمي‌كند. این پروسه حدود ۲۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌كشد. اين روش براي افرادي كه وزن‌شان طبيعي است اما داراي چاقي‌هاي موضعي هستند روش مناسبي است.

پس از آن افراد بايد به توصيه‌هاي پزشكي عمل كرده و رعايت يكسري نكات مانند نوشيدن آب كه خيلي مهم است را انجام دهند تا با مشكل كم‌آبي بدن روبه‌رو نشوند. در اين صورت مي‌توانند به نتيجه دلخواه خود رسيده بدون اينكه عارضه‌اي تهديدشان كند.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

کاربرد و انواع ونیر دندان + مراقبت های بعد از آن

ونیر دندان در کلینیک دندانپزشکی تاج دهان و دندان ها یکی از مهم ترین بخش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *