خانه / مجله تندرستی و تغذیه / کیفوز پشتی یا پشت گرد

کیفوز پشتی یا پشت گرد

کیفوز پشتی یا پشت گردReviewed by تن آوا on Jan 17Rating: 5.0کیفوز پشتی یا پشت گردکیفوز زمانی اتفاق می افتد که ستون فقرات انحنای بیش از حد پیدا کنند.

کیفوز پشتی زمانی اتفاق می افتد که ستون فقرات انحنای بیش از حد پیدا کنند.

در نهایت هم، باعث به وجود آمدن یک برآمدگی در ناحیه پشت میشود.

بین ۲۰ تا ۴۰ درصد از بزرگسالان تجربه پشت گرد را دارند و بزرگترین تغییرات در زنان در قسمت قفسه سینه در سالهای ۵۰ تا ۷۰ سالگی اتقاق می افتد.

علل کیفوز چیست؟

ضعف عضلات

مشکلات ژنتیکی

پوکی استخوان و شکستگی ها

تغییرات بیومکانیکی

علت کلیدی بودن ورزش در درمان کیفوز چیست؟

تحقیقات زیادی اهمیت ورزش را در درمان کیفوز پشتی نشان داده است و همچنین تحقیقات نشان می دهد که قوی ساختن عضلات پشت در درمان این بیماری بسیار موثر است. و طبق تحقیقات پیشرفت کیفوز در زنان ۵۰ تا ۵۹ سال به مراتب با انجام دادن ورزش کندتر شده است.

چند تمرین برای درمان کیفوز پشتی:

بر روی شکم دراز بکشید و دست ها را بالای سر قرار دهید و پاها صاف میباشد سعی کنید به طور هم زمان دست راست را با پای چپ و پس از کمی مکث، دست چپ را با پای راست بالا بیاورید واز زمین جدا کنید. این تمرین را با تکرار انجام دهید.

حرکت شنا سوئدی یکی دیگر از تمرینات موثر در درمان کیفوز میباشد.

حرکت دیگر به این صورت است که به پشت بر روی زمین دراز بکشید و سعی کنید به کمک شانه ها قسمت لگن و بالاتنه را از زمین جدا کنید این حرکت به صورتی انجام میشود که سر و گردن و کف پاها نباید از زمین جدا شوند. این تمرین را نیز به دفعات انجام دهید.

به صورت دو زانو بر روی زمین قرار بگیرید و سعی کنید با نزدیک کردن بدن و دست ها به زمین بدن خود را به سمت جلو بکشید. این تمرین را با تکرار انجام دهید.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

جراحی بینی یا رینوپلاستی؛ خطرات، کاربرد و مراقبت های لازم

رینوپلاستی جراحی بینی است. این جراحی با انگیزه ی تغییر شکل بینی و بهبود تنفس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *